ana sayfa

ELEKTRİKLİ HAVLUPAN

Elektrikli havlupanlarımız özellikle Lejyoner hastalığı* ile mücadele etmek amacı ile tasarlanmıştır. otomatik termostatlı elektrikli ısıtıcısı sayesinde bu bakterinin etkisiz hale getirilmesini sağlayan sıcaklığı sağlar. 

Ayrıca, banyonuzu kış aylarında ısıtma da kullanabilirsiniz.

50 x70 cm beyaz elektrostatik boyalı 195 TL +KDV

50 x 120 cm beyaz elektrostatik boyalı 220 TL+KDV

50 x 70 cm krom kaplama 240 TL + KDV

50 x 120 cm krom kaplama 270 + KDV

*50 x70 cm havlupan  2-3 m2 , 50 x 120 cm havlupan 3-4 m2 banyo alanları için yeterlidir.

*Fiyatlara kargo bedeli dahildir

*2-yıl garantilidir

*Isıtıcıda fiş/kablo mevcuttur

*Sipariş üzerine her renkten ürün gönderilir (fiyat farklılıkları olabilir)

*Lejyoner Hastalığı

Lejyoner hastalığı Legionella pneumophila olarak adlandırılan bakterinin neden olduğu bir akciğer infeksiyonudur. Halk arasında ‘’zatürre’’ olarak bilinen bu hastalığa neden olan bakteri ilk olarak 1976 yılında Philadelphia'da bir otelde Amerikan Lejyonerlerinin toplantısına katılanlarda ortaya çıkan bir salgın sonucu keşfedilmiştir. Nemli ortamlarda üreyen bu bakteri havlulardan solunum yolu ile akciğerlere yerleşir.

Hastalığın Belirtileri:

Hastalığın belirtileri üst solunum yolları enfeksiyonları ile başlar.Kısa süreli ağrılar ve ateş yükselmesi de klasik belirtilerinden bazılarıdır. Legionella bakterisinin neden olduğu bu hastalık zatürre hastalığına yakın belirtiler gösterir fakat birebir aynı değildir.Karın ağrısı,ishal,mide bulantıları daha sık ve daha şiddetli bir hal almaktadır. Zatürre hastalığından belirti olarak ayrıldığı bir diğer nokta ise;Şiddetli olarak ortaya çıkan hastalık belirtilerinin yanı sıra bilinç kaybı ve unutkanlık da mevcuttur.Hastanın idrarında yapılan testler Legionella bakterisinin vücutta yer edindiğini ve yayıldığını belirgin bir şekilde ortaya koyar ve teşhis aşamasından sonra gerekli tedaviye kısa sürede başlanır.Zamanında teşhis’i yapılmayan bu hastalık şiddeti arttığı sürece ağrılara yol açar ve tedaviye başlanmayan hastalık ölüme yol açabilir…

Broşür indir

İletişim

Siberg Teknoloji Ürünleri
8 Eylül mah. Kirazlı cad. no:86 Kemalpaşa - İzmir

email: info@siberg.com

Tel: 0.532.168 32 80