Solar PVT sistemi-üçü bir arada 3in1 Solar elektrik, sıcak su ve sıcak hava bir arada
Ana Sayfa Hakkımızda Ürünler Uygulamalar İletişim English
 

3in1(Üçü bir arada) Solar PVT Kollektör

Solar PV-T Hibrit sistem

Üçü Bir Arada güneş enerjisi sistemi temelde doğrudan CO2 emisyonlarından kaçınarak ısı ve elektrik üretir.

Fotovoltaik hücreler tipik olarak % 15 ila% 20 elektriksel verime ulaşırken, güneş spektrumunun en büyük payını (% 65 ila% 70) ısıya dönüştürerek PV modüllerinin sıcaklığında bir artışa yol açar.

Üçü Bir Arada güneş enerjisi sistemi, ısıyı PV hücrelerinden sıvıya ve havaya aktararak hücreleri soğutmak ve böylece verimliliklerini artırmak için tasarlanmıştır.

Fotovoltaik hücrelerin çoğu (örneğin silikon bazlı), artan hücre sıcaklıkları ile verimlilikte bir düşüşten muzdariptir.

Hücre sıcaklığını artırmak, her Kelvin için verimliliği % 0,2-0,5 oranında düşürür. Bu nedenle, PV hücrelerinden ısının uzaklaştırılması, sıcaklıklarını düşürebilir ve böylece hücrelerin verimini artırabilir.

Güneş enerjisi, Solar elektrik, sıcak sıvı ve sıcak havayı birleştirerek bu fazla ısı faydalı hale getirilir ve aşağıdakilerle kullanılabilir; elektrik üretmenin yanı sıra, örneğin sıvıyı ısıtmak için bir ısı kaynağı olarak; bu tür güneş destekli ısı pompalarının yanı sıra tarımsal ürün kurutması veya sıcak hava sağlayarak bölge ısıtması. Böylece, Üçü Bir Arada solar PV-T hibrid güneş enerjisi sistemi, güneş spektrumunu çok daha iyi kullanır.

Ürünümüz sipariş üzerine yapılmaktadır

Broşürümüzü İndirin

(90) 532 168 32 80                                Mail